Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Enda kaitsmiseks petturite eest on oluline alati mõista, mida Sa PIN-koodiga kinnitad ja hoida oma PIN-koodid vaid enda teada. Pea meeles, et internetipanka sisenemiseks ei ole kunagi vaja sisestada PIN2-koodi, samuti ei küsi pank seda sinult telefonikõne või e-kirja teel!

Korteriühistu esindamine

Kui korteriühistul on juhatus, siis saab tehinguid teha registrisse kantud juhatuse liige, ilma eraldi volikirja esitamata. Juhatuse liikmete ühise esindusõiguse korral saavad juhatuse liikmed esindada korteriühistut üksnes ühiselt.

Korteriühistul ei pea olema juhatust, kui majas on kuni kümme korteriomandit või kui kõik korteriomandid kuuluvad ühele isikule. Korteriühistu juhatuse puudumisel juhivad ja esindavad korteriühistut kõik omanikud ühiselt ning neid loetakse ühise esindusõigusega juhatuse liikmeteks. Ühine esindusõigus tähendab eeskätt aga seda, et kõik omanikud peavad tehingute tegemisel oma tahet ilmtingimata väljendama. Korteriühistu nimel tehingu tegemiseks on seega vaja kõigi omanike nõusolekut, mistõttu peavad konto avamiseks ja muude lepingute sõlmimiseks kõik omanikud tulema pangakontorisse või tegema ühise notariaalse volikirja või digitaalselt allkirjastatud panga blanketil volikirja, millega volitavad kedagi korteriühistut esindama.

Pangakontoris volikirja esitamine

  • Täitke volikirja blankett.
  • Digitaalselt allkirjastatud blanketi võib saata ette aadressile klienditugi@cooppank.ee, märkides ära, kuhu kontorisse hiljem kontot avama tulete.
  • Aktsepteerime ka lihtkirjalikku volikirja, mis on allkirjastatud pangakontoris pangatöötaja juuresolekul.