Blogi

Coop Panga esimesed kuud

Ettevõtlus ・ 12.03.2018

Eelmise aasta oktoobris turule tulnud Coop Pangal on selja taga viis esimest tegutsemiskuud. Juhatuse esimees Margus Rink tegi kokkuvõtte, kuidas pangal esimestel kuudel läinud on.

2017. aasta oli meie pangale märgilise tähendusega – tulime turule uue eestimaise Coop Pangana, hakkasime pakkuma uusi arvelduspakette, tervitasime uusi kliente, värbasime täiendavaid töötajaid ning avasime uusi kontoreid ja pangapunkte üle Eesti. Uuenduskuuri läbisid kõik panga teeninduskanalid, alustades pangakontoritest kuni interneti- ja mobiilipangani. Suures uuenduste laines olid aga mõned tähtsamad hetked, mille üle eriliselt rõõmu tundsime. Panime kirja neist olulisemad.

5000 uut klienti
Coop Panga klientide arv kasvas aastaga pea 5000 uue kliendi võrra, neist üle poole lisandus uue kaubamärgi kasutuselevõtu järel 2017. aasta viimases kvartalis. Meil on ligi 37 000 klienti, kelle teenindamiseks oleme loonud mitmeid uusi töökohti. Täna on Coop Pangal üle Eesti 15 pangakontorit, 23 pangapunkti ning kokku töötab meil üle 200 inimese.

Panga kliendiks kodust lahkumata
Eelmise aasta lõpus muutunud seadusandlus andis pankadele võimaluse pakkuda klientidele uudset lahendust – elektroonilist liitumist. Coop Pank on siiani ainus pank Eestis, kes seda võimalust klientidele pakub. Elektrooniline liitumine on mugav ja lihtne nii kliendi kui panga jaoks. Panga kliendiks saamiseks ei ole enam tarvis pangakontorit külastada, piisab oma isiku tuvastamisest ID-kaardi või Mobiil-ID kaudu. Liitumine võtab aega vaid mõne minuti, internetipanka saab seejärel kohe kasutama hakata ja pangakaardi saadame kliendile postiga koju.

Tehnikaportaal Geenius testis erinevate pankade võimalusi elektroonilisel liitumisel ja hindas Coop Panga lahendust üheks parimaks. Elektroonilise liitumise kohta saab lähemalt lugeda siit ja Geeniuse testitulemustega tutvuda siin.

Ilma lisatasuta sularaha väljavõtmine üle kogu maailma
Kui Coop Panga arvelduspakettide Rahn ja Rändrahn kliendid saavad sularaha ilma lisatasuta välja võtta kõikides Eestis asuvates pangaautomaatides, siis Rändrahnu paketi kliendid saavad seda lisaks teha kõikides pangaautomaatides üle kogu maailma. Rändrahn on reisivale inimesele välja töötatud pakett – reisil olles ei pea enam muretsema sularaha väljavõtmisel kaasnevate teenustasude pärast. Meie pangakaarti on viie kuu jooksul kasutatud juba 40 riigis, eksootilisematest sihtkohtadest näiteks Keenias, Laoses ja Costa Rical.

Tuntud kaubamärk
Jaanuaris läbi viidud uuring näitas, et Coop Pank on lühikese turul oleku aja jooksul saavutanud arvestatava tuntuse. Eestis tegutsevate pankade tuntuse edetabelis jagame suurpankade järel 4.-5. kohta.
Coop Pangaga seostub inimestel ennekõike eestimaisus, aga ka kättesaadavus ja lähedus igas Eestimaa nurgas, kaasaegsus ning sõbralikkus. Coop Panka seostatakse Coop Eesti kauplustega ja iga teine küsitletud inimene teadis, et Coop pangakaardiga saab Coop kauplustes soodustusi.

Googles kõige otsitum Eesti bränd
Detsembri keskpaigas avaldas Google statistika selle kohta, millised olid Eesti inimeste 2017. aastal kõige populaarsemad otsingud. Nimekirja etteotsa kuulusid eelkõige sellised praktilised otsingud nagu ID-kaardi sertifikaatide uuendamine, palgakalkulaator ja tuludeklaratsiooni esitamine, toodetest otsiti iPhone’i erinevate mudelite ja näpuvurri kohta käivat infot ja riigiasutustest Politsei- ja piirivalveametit. Kõige otsitavam ettevõte või bränd oli aga Coop Pank, mis positsioneerus üldises sõnade või fraaside populaarsemate otsingute edetabelis kümnendale kohale. Kuna Coop Pank tuli turule alles oktoobris, siis näitab see eriti suurt huvi uue panga vastu.

2018. aasta väljakutsed
Coop Panga 2017. majandusaasta puhaskasum oli 4,5 miljonit eurot, mille investeerime tegevuse laiendamisse. 2018. aasta olulisimaks eesmärgiks on Coop Panga tegevusmahtude kasvatamine ja efektiivsuse suurendamine. Jätkame tegevuse laiendamist ja koostööd Coop jaekaubandusäriga. Plaanis on avada pangakontor Valgamaal Tõrvas, rida uusi pangapunkte Coop kauplustes üle Eesti ning kevadel hakata pakkuma sularaha väljamakseid kõikides 350 Coop kauplustes, st kokku enam kui 1000 kauplusekassas.

Jaga:

Viimased postitused