Blogi

Kas Sinu unistus hobiautost täitub tänavu?

Auto ・ 05.07.2021

„Kõik on võimalik,“ julgustab Coop Panga liisingu äriliini juht Martin Ilves, kes kirjutab, kuidas täitus tema poisipõlve unistust ülimast vabadusest ja seiklusest. Seda kõike pakkus talle Land Rover Defender.

Väidetavalt on just Land Rover Defender auto, mida pool maailma rahvastikust on esimesena näinud. Selles legendaarses masinas kohtuvad ülim lihtsus, vastupidavus ja maastikuvõimekus, mis viis selle loojaid esimestena kohtadesse, kuhu teised autod ei olnud veel võimelised minema.

Jah, kohati jäid silma ka jutud, mis rääkisid selle auto mitte just kõige usaldusväärsemast töökindlusest, kuid see ei takistanud mul jahtimast oma unistust: armastusele ei saa ju hinnasilti külge panna. Mina soetasin oma Defenderi Saksast Düsseldorfi lähedalt. Armusin esimest silmapilgust. Musta värvi, robustselt kandiline, punane nahksisu. Seest lõhnas nagu minu esimene Moskvitš – milline nostalgia!

Ka selle auto all oli alati väike õliloik, mis tähendas, et tegelikult on kõik korras. See oli kõik, mida sel ajal ühelt autolt vajasin. Nimeks panin talle Hans, mis teda hästi iseloomustas. Ta oli mulle mitmel suvel parim sõber, kellega koos matkamas käisin. Ööbisin katusetelgis ja kuulasin läbi une metsahääli.

Talvel oli temaga hea metsas lumistel ja lahti lükkamata radadel sõita. Paar tundi metsavaikuses lõkkeääres viinereid küpsetada oli toona mulle parim teraapia ja meditatsioonivorm, mis minu sisemise rahutuse ikka ja jälle paika loksutas. Linna tagasi sõites oli mu nägu alati naerul ja tundsin end taas natuke parema inimesena.

Plaanisime Hansuga koos ka Aafrikasse minna, kuid see unistus jäi teostamata, kuna elu teeb teinekord oma korrektuure. Kuid unistus on veel alles ja mul on, mille poole püüelda. Küll tuleb ka selleks sobiv aeg.

Tõsi, mõnikord Hans ka ärritas, nõudis liialt tähelepanu läbi erakorraliste kulude, kuid täna mäletan temast üksnes head. Ma olen õnnelik, et ta mu elus oli. Ta andis mulle palju positiivse emotsiooni, oli rasketel hetkedel toeks ja tegi mind õnnelikuks. Kuna Defenderid kestavad hästi, siis tõenäoliselt liigub ta veel ka täna teedel ja teedelt väljas ja teeb kedagi õnnelikuks, mis sest et ta sünniaasta on 1998.

Ilmselt nõustute, et autol ja autol on vahe. Hobiautodega käib kaasas emotsioon. Hobiauto ei ole ainult vahend liikumaks punktist A punkti B. Hobiauto puhul on teel olemine ja sihtkohta jõudmine võrdselt olulised.

Kuid inimeste soovid on muidugi erinevad. Küsisin oma peamiselt 70ndatel sündinud sõpradelt, mis on praegu nende unistusteauto ja vastused tulid järgmised:

  • Porsche 911 Carrera
  • Bentley Continental GT
  • Audi Quattro S1
  • BMW 740i 4DR sedaan 90ndatest
  • BMW 850 90ndatest
  • Alfa Romeo 75 V6

Ühegi vastuse puhul ei ole midagi tegemist praktilisusega, sest liikuva töökindla sõiduki saab kindlasti odavamalt, kui maksavad nimetatud margid. Kuid igal sõbral on oma unistuste autoga oma lugu. Tihti ei jää süda rahule enne, kui unistus on täitunud.

Tihti jääb unistus aga teostamata, kuna ihaldatud auto on liiga vana või mark, mudel liiga eksootilised, et seda liisinguvormis finantseerida. Samas ei ole selliste masinate finantseerimisel midagi võimatut, sest sellised autod on sageli väga väärtuslikud ja nende väärtus võib ajaga veelgi kasvada. Esimene samm oma unistuse suunas võiks olla selle jagamine liisingufirmaga. Näiteks valueexpert.ee on võimeline selliste sõidukite väärtust hindama ja hinnangu olemasolul on Coop Panga liising valmis tegema ka pakkumise ostu finantseerimiseks. Julgus küsida võib viia meeldiva üllatuse ja unistuse täitumiseni.

Vaata Coop Panga liising
Vaata Coop Panga autolaen

Jaga:

Viimased postitused