Liigu edasi põhisisu juurde

Maksed

Makseid Eestisse või välisriiki saad teha meie interneti- ja mobiilipangas ning pangakontorites. Välkmaksena jõuab raha kohale sekundite jooksul ja nii ööpäev läbi iga päev.

Makseid saad mugavalt kinnitada biomeetriaga ning mobiilipangas on võimalus teha makseid vaid saaja telefoninumbrit teades.

tule kliendiks

Pangasisene makse

Pangasisene makse jõuab saajani üldjuhul kohe, sest nii maksja kui ka saaja kontod asuvad Coop Pangas. Makseid saab teha erinevates valuutades.

Välkmakse

Välkmakse on Euroopa makse, mille saaja pank on liitunud välkmaksete süsteemiga. Makse summas kuni 100 000 € jõuab saajani peaaegu kohe sõltumata nädalapäevast ja kellaajast. Eestis on liitunud välkmaksete süsteemiga Coop Pank, Swedbank, SEB ja LHV.

Euroopa makse

Euroopa makse (sh Eesti-sisene) jõuab saajani 3-5 tunni jooksul, kui see on tehtud tööpäeval enne kella 15.30. Pärast kella 15.30 tehtud makse jõuab teise panka järgmisel tööpäeval. Makseid saab teha eurodes Euroopa Majanduspiirkonna riikidesse.

Välismakse

Välismakse jõuab saajani 5 tööpäeva jooksul. Makseid saab teha erinevates valuutades ja ka kiir- või ekspressmaksena.

Paketis maksed tasuta

Rahnu ja Rändrahnu paketis on pangasisesed ja Euroopa maksed elektroonilistes kanalites tasuta!

Vaata lisaks

Biomeetriaga (isikutuvastus sõrmejälje või näotuvastuse abil) saad kinnitada kuni kümme makset, mis on igaüks summas kuni 100 eurot. Pärast selle piiri täitumist pead ühe tehingu kinnitama Mobiil-ID, Smart-ID või ID-kaardi PIN2ga. Seejärel saad taas teha kümme biomeetrilist kinnitust.

Kümne biomeetrilise makse kinnituse piir kehtib üle kõikide kanalite: interneti- ja mobiilipangas, kolmanda osapoole juures ning pangalingiga makseid tehes.

Makse kinnitamise kordade arv biomeetriaga on sisseloginud kasutaja põhine üle kõikide volituste. Ehk ettevõtte, iseenda ning lapse profiili alt kokku saad biometriaga kinnitada kümme makset järjest. Kinnitamist ootavate maksete alt mitme makse korraga kinnitamisel biomeetriat kasutada ei saa.

Äpis biomeetriaga makse kinnitamiseks pead pärast maksevormil „Kinnitan“ nupule vajutamist näitama vastavalt seadmele nägu või skaneerima sõrmejälje ning selle õnnestumisel ongi makse kinnitatud.

Internetipangas, kolmanda osapoole juures või pangalingi makset biomeetriaga kinnitades tuleb Sulle telefoni makse kinnitamise teavitus, mis avab äpis kontrollkoodiga vormi. Kui teavitust ei saabu, ava äpp kontrollkoodiga vormi nägemiseks. Kui äpi vormil olev kontrollkood ja makse algatamise kanalis kuvatav kontollkood ühitvad ning näo- või sõrmejälje tuvastus õnnestub, ongi makse kinnitatud.

Lepingute sõlmimisel või muutmisel tuleb kasutada endiselt Mobiil-ID, Smart-ID või ID-kaardi PIN2 koodi.

Mobiilipangas makse tegemiseks piisab nüüd vaid makse saaja telefoninumbri ja nime teadmisest. Luba telefonis juurdepääs oma kontaktidele ja makse algatamisel saad valitud isiku kontonumbri telefoninumbri alusel. Telefoninumbri võid makse saaja väljale ka käsitsi sisestada ning õige telefoninumbri alusel saad maksekorraldusse makse saaja kontonumbri.

Selleks, et teised saaksid teha Sulle nimemakseid Coop Panka, seo meie mobiilipangas oma konto telefoninumbriga. Coop Panga kontoga seotud andmeid saad muuta või kustutada ainult meie mobiilipangas. Tutvu Coop Panga kliendiandmete töötlemise põhimõtetega siin.

Nimemakse telefoninumbri alusel on mõeldud vaid eraklientidele ja seetõttu saad siduda oma telefoninumbri vaid eraisiku kontoga. Volituse alusel kasutatavaid kontosid telefoninumbriga siduda ei saa. Erandiks on lapsed ja lapsevanemad. Kuna paljud lapsed ei ole ise veel mobiilipanga kasutajad, siis saab lapsevanem siduda lapse konto lapse telefoninumbriga.

Pankade vahel nimemaksete tegemisel kasutatakse andmete hoidmiseks keskset registrit, kuhu teenust pakkuvad pangad saadavad kliendilt saadud nõusolekul tema nime, kontonumbri ja telefoninumbri. Tutvu keskset registrit kasutavate teenusepakkujate nimekirjaga siin.

Võimalusel teeme makse alati välkmaksena, mis jõuab saaja kontole sekunditega. Kui see tehnilistel põhjustel ei õnnestu, teeme makse tavalise Euroopa ehk SEPA maksena. SEPA piirkonna pankade vahel toimub arveldus mitu korda päevas. Selleks, et Coop Panga kliendi makse jõuaks teise panka samal päeval, tuleb see teha hiljemalt kell 15.30. Hinnangulised laekumise ajavahemikud on:

Kliendi kontolt on makse summa maha võetud Raha laekub saajale teises Eesti pangas*
Enne kella 8.30 Pärast kella 11
Ajavahemikus 8.30-11.30 Pärast kella 13.30
Ajavahemikus 11.30-14.30 Pärast kella 16.00
Ajavahemikus 14.30-15.30 Pärast kella 17.30
Pärast kella 15.30 Järgmise tööpäeva hommikul pärast kella 8.45

 * Teistesse pankadesse laekumiste kellaajad sõltuvad iga panga sisemistest protsessidest.

Nädalavahetusel algatatud SEPA makse laekub saajale esmaspäeval pärast kella 8.45.

Coop Pank on välkmakse võimeline – see tähendab seda, et meie omalt poolt saame kõik meile välkmaksena saadetavad maksed ka välkmaksena vastu võtta. Kui teine pank ei saatnud makset meile välkmaksena, siis võib summa saaja kontole jõudmine võtta SEPA maksena natuke kauem aega.
Laekumiste ajad:

Teises pangas on makse tehtud ajavahemikus* Raha laekub Coop Panga kliendile
Enne kella 7.00 Pärast kella 9.30
7.00-9.30 Pärast kella 11.30
9.30-12.00 Pärast kella 15.30
12.00-14.30 Pärast kella 16.30
14.30-16.30 Pärast kella 18.30
Pärast kella 16.30 Järgmisel tööpäeval pärast kella 9.30

* Teiste pankade lõikes on kellaajad erinevad, siin on toodud hinnangulised kellaajad. Täpse info saab makse algatanud pangast.

Võib ette tulla üksikuid äärejuhtumeid, kus makse võib olla olnud teel kauem. See võib olla põhjustatud pankade kontrollisüsteemidest, tehnilistest olukordadest vms.

E-arve on internetipanka saadetav elektrooniline arve, mis asendab paberil või e-posti teel saadetavat arvet.

Coop Panga internetipangas saad tellida e-arved korraga kõikidelt ettevõtetelt, kes on liitunud arved.ee keskkonnaga.

E-arvete mugavaks tasumiseks sõlmi püsimakse leping ja pank teeb Sulle saadetud e-arvete põhjal vajalikud ülekanded automaatselt ära.

Miks kasutada?

  • Mugav – arved tasutakse automaatselt ja maksetähtaegu ei pea meeles pidama
  • Lihtne – pead vaid hoolitsema, et kontol oleks makse tegemiseks vajalik summa
  • Keskkonnasõbralik – paberarve tootmiseks vajalikud puud jäävad kasvama

Tutvu ka e-arve püsimakse lepingu tingimustega.

Püsikorraldus sobib kindla suurusega regulaarsete maksete tegemiseks (nt lapsele taskuraha kandmiseks).

Püsikorraldusega saab automaatselt üle kanda kas konkreetse summa või kogu kontojäägi. Maksete sageduseks saab valida: kord päevas, kord nädalas, kord kuus või kord kvartalis.

Miks kasutada?

  • Mugav – pank teeb maksed automaatselt Sinu eest
  • Lihtne – pead vaid hoolitsema, et kontol oleks vajalik summa

Tutvu ka püsikorralduse lepingu tingimustega.