Liigu edasi põhisisu juurde

Rahavedu

Ehkki erinevaid maksmisvõimalusi tekib järjest juurde, ei kao veel sularaha kuhugi. Vahetusraha olemasolu igas teeninduspunktis on vajalik sujuvaks klienditeeninduseks. Kuna rahavedu on piisavalt riskantne ja ajakulukas, soovitame selleks kasutada professionaalseid teenusepakkujaid - Coop Panga partneriteks on Brink’s Estonia OÜ ja Hansab AS.

Professionaalne abi

Coop Panga rahaveo partnerid pakuvad üle Eesti sularaha transporti ja õigsuse kontrolli, arvelduskontole kandmise teenust ning teisi sularahakäitlust puudutavaid lahendusi.

Kiire ja turvaline

Kasutades rahaveole orienteeritud teenusepakkujat, võid olla kindel, et raha jõuab kiiresti ja turvaliselt ettevõtte kontole.

Kättesaadav kõikjal

Rahatöötluskeskused asuvad nii Tallinnas kui Tartus ja teenindada saab kõiki juriidilisi isikuid üle Eesti.

Vaata lisaks

Kliendi saadetud raha loetakse üle, kontrollitakse selle õigsust ja summa kantakse kliendile kontole. Juhul kui kliendi poolt saatelehele märgitud rahasumma ei ühti kassiiri loetuga, vormistatakse vastavalt kas üle- või puudujäägi akt, mis edastatakse kliendile e-kirja teel.

Vahetusraha tellimise korral hõlmab rahatöötlus raha komplekteerimist ning pakendamist turvapakendisse.

Sularaha transporditakse kliendipunktidest rahatöötluskeskustesse, kus see loetakse üle, kontrollitakse ja kantakse kliendi kontole.

Teenuse kirjeldus

  • Rahaveose lähtekoht ehk kliendipunkt asub Eestis
  • Rahaveose sihtkoht on kliendi konto Coop Pangas
  • Teenust osutatakse kõikidel nädalapäevadel (varem kokku lepitud teenindamise ajal)
  • Saadetises olev sularaha loetakse üle ja kontrollitakse rahatähtede õigsust
  • Raha kantakse kliendi pangakontole hiljemalt rahaveole järgneval pangapäeval kella 17-ks (Hansab AS puhul rahaveo päeval)

Kliendi kontolt debiteeritud raha transport kliendipunkti (nt kauplused, kes soovivad saada õige koguse vahetusraha järgmise päeva alustamiseks).

Teenuse kirjeldus

  • Rahaveose lähtekoht on kliendi konto Coop Pangas
  • Rahaveose sihtkoht on tellimuses määratud kliendipunkt (vedu tehakse Eesti piires)
  • Teenust osutatakse kliendi igakordse tellimuse alusel. Rahaveo tellimus tuleb esitada üks pangapäev enne tellimuse täitmise päeva hiljemalt kella 16-ks (Hansab AS puhul kella 15-ks). Klient tagab, et tellitava rahasumma vaste on tellimuse esitamise hetkel tema arvelduskontol
  • Rahaveo tellimus täidetakse kas samaaegselt raha äraveoga (juhul kui klient on tellinud ka vastava teenuse) või varem kokku lepitud ajal
  • Kliendil on võimalus raha tellida paberrahana 100 kaupa ja münte tropsidena