Liigu edasi põhisisu juurde

Autoliising: kasutusrent või kapitalirent

Uue või kasutatud auto soetamiseks on hea võimalus kasutada liisingut. Liisingufirmad ja pangad pakuvad auto ostmiseks peamiselt kaht liisingu tüüpi: kasutusrent ja kapitalirent. Räägime lähemalt, mis on nende liisingu tüüpide erinevused ja sarnasused ning anname nõu, kuidas valida sinu jaoks parim lahendus.

Kasutusrent

Kasutusrent on liisingu tüüp, mille puhul tasutakse auto kasutamise eest. Kasutusrent sobib siis, kui sa ei soovi pärast liisingu lõppemist auto omanikuks saada. Liisinguvõtja peab tasuma igakuiselt liisingumakseid ja liisinguperioodi lõppedes peab automüüja liisitud sõiduki jääkväärtusega tagasi ostma, kuid sul on ka võimalus ise auto välja osta või vahetada uue sõiduki vastu.

Liisingu sissemakse võib erinevate liisinguandjate puhul varieeruda. Coop Panga liisingus algab sissemakse 0%-st. Mida suurem sissemakse, seda soodsam on kuumakse.

Auto tagastamisel peab see olema heas korras võttes arvesse sõiduki loomuliku kulumit. Sõiduki müüja võib kasutusrendi tingimuseks seada läbisõidupiirangu, mida ei tohi liisinguperioodi jooksul ületada. Läbisõidupiirangu määramisel võetakse aluseks konkreetset auto marki ja mudelit ning selle potentsiaalset jääkväärtust maksimaalse läbisõiduga.

Kapitalirent

Kapitalirendi puhul saad sa liisinguperioodi lõppedes auto omanikuks. Liisinguperioodi jooksul tasub liisinguvõtja osamaksetena sõiduki maksumuse ja intressid.

Auto kuulub liisinguandjale, kuni tasutakse kõik liisingumaksed. Kui kõik lepingu tingimused on täidetud ja liisingumaksed tasutud, läheb omandiõigus liisinguperioodi lõppedes liisinguandjalt liisinguvõtjale üle.

Kuumakse suuruse valib liisinguvõtja - kas maksta igakuiselt suurem summa või tasuda väiksemate osamaksetena ja jätta viimane liisingumakse suurem. Viimase puhul on tegemist jääkväärtusega kapitalirendiga.

Üldjuhul on kapitalirendi liisingu igakuine osamakse suurem, kui kasutusrendi puhul (välja arvatud juhul, kui oled valinud jääkväärtusega kapitalirendi).

Kasutusrent vs kapitalirent - kumb valida?

Liisingu tüüpi valides tuleks eelkõige lähtuda sellest, kas soovid liisinguperioodi lõpus saada auto omanikuks või mitte - kasutusrendi puhul on sul võimalus auto tagasi osta, kapitalirendi puhul vormistatakse auto liisingu lõppedes ja peale kõikide kohustuste tasumist sinu nimele ümber.

Lisaks tuleks vaadata üle ka oma rahaline võimekus kuumaksete ja jääkväärtuse tasumiseks. Kas soovid tasuda igakuiselt suuremaid või pigem väiksemaid summasi? Kui suur on jääkväärtus liisinguperioodi lõpus? Kust võtta jääkväärtuse tasumiseks vajalik summa, mis võib olla mitu tuhat eurot? Vaata ka, kuidas jõuda parima autoliisingu pakkumiseni.

Eriti soodsate liisingutingimustega autod leiad meie autokaubamajast. Kui sobiv sõiduk on välja valitud, siis liisingutaotluse saad täita veebis. Peale taotluse esitamist teeme personaalse pakkumise. Täpsemat infot küsi liisinguhaldurilt.

Jaga

Teised postitused

Mida peaksin teadma, kui soovin kodulaenu uude panka üle tuua?

Pankade laenumarginaalid on hakanud langema ja tingimused muutuvad laenuvõtja jaoks üha paremaks, mistõttu on hea aeg nii neile, kes oma esimest kodu soetavad kui neile, kes mõtlevad kodulaenu refinantseerimisele. Sellest, mida peaks kodulaenu refinantseerimise puhul meeles pidama, jagab oma kogemusi Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.

Kortermajade renoveerimiseks on praegu suurepärane aeg

Korteriühistutel on hetkel parim aeg hakata ellu viima oma renoveerimisprojekte, kuna ehitushinnaindeksi kasv on pidurdunud ja olukord ehitusturul soosib tellijaid. Lisaks on Eesti pankadel suur huvi rahastada renoveerimisprojekte, jagab Coop Panga ärikliendisuhete juht Villi Hunt.