Blogi

MediaCard Image

5 enim levinud juhtumit, mida ostukindlustus hüvitab

Igapäevased rahaasjad ・ 07.09.2023

1. Nutiseadmed

 • Uus iPhone Pro Max kukkus põrandale ja ekraan purunes.
 • Laua peal olnud lillevaas kukkus sülearvutile, mis sai veekahjustuse.
 • Joogipudel kukkus vastu arvuti ekraani, mis läks katki.
 • Langevarjuhüppe ajal lendas kaamera kiivri küljest lahti ja kukkus vastu maad puruks.
 • Lapsel kukkus tahvelarvuti põrandale.
 • Autosse ununenud telefon varastati.

Raivo Piibori sõnul esinebki kõige enam ostukindlustusjuhtumeid nutiseadmetega, sest need on igapäevaselt kasutuses, seadmeid on lihtne maha pillata ja kuna nende ostuhind on üsna kõrge, siis on ka tekkinud kahju suur. Ostukindlustusest on sellise õnnetuse puhul palju abi, sest seadme asendamisel jääb kliendi kanda vaid 30-eurone omavastutus, ülejäänud kulu katab kindlustus.


Content Image

2. Kodutehnika

 • Soetasin hiljuti uue blenderi ja rösteri. Unustasin blenderisse teraslusika, mis rikkus nii kannu kui ka terad.
 • Välk tekitas rikke maja elektrisüsteemis, mille tagajärjel ei töötanud enam õhksoojuspump, seinakontaktis olnud arvutilaadija ega uus blender.
 • Väikelaps tõmbas teleri seinalt maha ja see purunes.


Analoogsed kodutehnikaga juhtunud õnnetused on Raivo Piibori sõnul üsna levinud. Juhul, kui kodule on vormistatud kodukindlustus, saab kulusid ka selle kaudu hüvitada, aga kui kodukindlustuse omavastutus jääb enamasti 200–300 euro kanti, siis ostukindlustuse korral on see kuni kümme korda madalam. Tuleb aga silmas pidada, et ostukindlustus kehtib kaardiga ostetud kestvuskaupadele, mille hind jääb vahemikku 100–2500 eurot ja kindlustus kehtib kuus kuud pärast ostu vormistamist.

3. Riided

 • Ostsin mäesuusapüksid ja pärast esimest suusanädalavahetust märkasin pükstes auku.
 • Ostsin uued kallid kingad, kuna need meeldisid mulle väga ja olid ka jalas mugavad. Ööklubis tantsides murdus kingakonts, kuid garantii alla see kahjuks ei läinud.
 • Käisin esimest korda uue kleidiga restoranis ja pillasin veiniklaasi endale õnnetult sülle. Kleit on rikutud ja keemilises puhastuses plekid kahjuks välja ei tulnud.
 • Abikaasa kinkis mulle jõuludeks eksklusiivse talvejope, mis varastati kino garderoobist. Teavitasin küll politseid, kuid mul pole lootust jopet tagasi saada.


Raivo Piibor ütles Coop Panga klientide ostukindlustusjuhtumeid analüüsides, et riiete ja jalatsitega juhtub rohkem õnnetusi, kui ta oskas varem arvata. Eesti inimesed soetavad üha kvaliteetsemaid rõivaid ja jalatseid, mille kasutusiga on üldiselt ka kiirmoest pikem, kuid õnnetusjuhtumite eest pole keegi kaitstud. Kallimad riided ja jalatsid tasub soetada pangakaardiga, millele kehtib ostukindlustus.

4. Prillid

 • Istusin uued kallid päikseprillid katki.
 • Kukkusin välitrepil ja prillid said kahjustada – mõlemal klaasil on kriimustused ja ka raam on kõver.


Raivo Piibori sõnul on prillid hinnalised, kuidas samas õrnad ja kipuvad kergelt purunema. Neid tuleks hoolega hoida ja kanda kaasas spetsiaalses karbis. Kui prillid soetati ostukindlustusega pangakaardiga, korvab õnnetuse korral kahju kindlustus.


Content Image

5. Lemmikloomade põhjustatud kahjud

 • Koer suhtus minu uutesse saabastesse nagu närimiskonti.
 • Kass lõhkus küüntega telgi.


Lemmikloomade põhjustatud kahjusid aitab hüvitada kas lemmikloomakindlustus või madala omavastutusega ostukindlustus. Näiteks ostis klient Coop Panga pangakaardiga 130 eurot maksnud jalanõud, kuid pere lemmikloom näris need ära. Ostukindlustus hüvitas jalanõude maksumusest 100 eurot ja kliendil jäi kanda vaid 30-eurone omavastutus.

Tasuta ostukindlustus on automaatselt kaasas kõigi Coop Panga eraisiku deebet- ja krediitkaartidega. Ostukindlustusega on õnnetuste ja varguste vastu kaitstud kuni 2500-eurosed pangakaardiga ostetud kestvuskaubad, näiteks mobiiltelefonid, elektritõukerattad, kodumasinad, aga ka riideesemed ja jalatsid.

Pooleaastane ostukindlustus kehtib kaardiga ostetud kestvuskaupadele, mille hind jääb vahemikku 100–2500 eurot. Kui ostetud kaup kuue kuu jooksul puruneb, varastatakse või hävineb, siis ostukindlustus hüvitab eseme remondi või asendamise hinna. Ostukindlustust pakub Coop Pank koostöös If Kindlustusega.

Ostukindlustuse tingimustega saad tutvuda siin.

Jaga:

Viimased postitused