Blogi

MediaCard Image

Anne Veski: alati peab midagi jääma ka tagataskusse

Igapäevased rahaasjad ・ 11.05.2023

Teil koduaias kõik rohetab, kas kevadtööd on juba tehtud?

Aias tegutseda on ju puhas rõõm. Mis sa seal toas istud, kui ilmad on ilusad. Haarad ikka reha kätte ja hakkad riisuma. Mul aianurgas seisab ka abiline, kes ootab oma tööpäeva. Ma pean silmas robotniidukit, mis oluliselt kergendab aiapidaja tööd. Just selliste kasulike asjade peale pole mul kahju raha kulutada. Kuid ega see krunt pole ka nii suur, et ma ei jõuaks seda korras hoida.

Akna all on ju ka uhke roosipeenar suve ootamas.

Roosid kasvavad siin väga hästi. Õitsevad kaks korda aastas.

Kas teil suvel on üldse aega siin koduaia ilu nautida? Siis kulub vist suurem osa ajast kontsertidele ja suvetuuridele?

Nädala alguspäevadel saan ikka kodus ka aega veeta, kuid neljapäevast pühapäevani ja vahel ka kolmapäeviti olen kontsertidega hõivatud. Suvel mul ikka meeldib siin koduterrassil istuda ja sõpradega kokku saada.

Jaanitulele olete juba ilmselt ära broneeritud? Kuhu teid suvel saab tulla kuulama?

Jaanipäevale tõesti enam kutsuda ei saa, tänavu esinen kokku neljal jaanitulel. Näiteks 23. juunil võite mind tulla kuulama Valgeranna peole. Suvel on esinemisi nii kodukandi päevadel, mitmel festivalil, rannapeol. Suurematest kontsertidest on muidugi Retrobest Festival Otepääl. Juulis esinen oma suvetuuriga „Nii valged on ööd“ Laitse Graniitvillas, Pangodis Kiivitaja talu suvelaval ja Pärnus Ammende Villa aias.

Sisuliselt teete Eestile suvega tiiru peale?

Seda küll. Iga suvi saab Eesti risti-põiki läbisõidetud. Õnneks tööd jätkub ja rahvas kutsub esinema. Kui teed oma tööd nii, et sind tahetakse ka järgmine korda tagasi kutsuda, siis ei tule ka tööst puudust.

Content Image

Suvi on ju lauljatele väga kurnav periood. Kuidas te praegu suurteks suvetuurideks end ette valmistate?

Füüsiliselt pead ikka kogu aeg valmis olema. Teen hommikuvõimlemist, käin pilateses ja muidugi jalutan. Siin kodu ümbruses, mere ääres on lausa patt, kui sa ei käi jalutamas. Meil on selleks siin olemas ka sobilikud spordirajad. Kõige lihtsam sport on ju jalutamine. Mul siin toredad naabrid ja sõbrad kellega koos seda harrastame. Kõik tahavad ju vormis püsida. Kui sa füüsiliselt ikka midagi ei tee, siis oleks ka töötempoga keeruline kaasa minna.

Kuuldavasti olete hakanud taas ise autot juhtima?

Pärast 30-aastast pausi olen tõesti juba aasta otsa ise juhtinud autot.

Kas tõesti sõidate ise autoga Eesti teise otsa kontserti andma?

Seda mitte. Ausalt öeldes ma polegi roolis olles linnast väljapoole sõitnud. Kui mitte arvestada Tallinna külje all olevat Laulasmaad, kuhu heameelega sõidan autoga lastelastele külla. Kontserdile sõiduks kasutab kogu meeskond ikka ühte autot. Pole ju mõtet kolme eraldi masinaga minna. Nii säästame ka loodust.

Kas suvel on üldse mahti Eestis minna ka kuhugi puhkama? Kus teil meeldib puhata?

Kui sa kogu aeg sõidad esinemiste tõttu Eestis ringi, siis lihtsalt ei taha veel eraldi kuhugi sõita. Tuled kontserdilt koju, puhkad välja ja lähed järgmine päev uude kohta esinema. Ma ei hakka valetama, et sõidan Lõuna-Eestisse puhkama, ma sõidan enamasti sinna tööle. Sinna kanti sattudes ööbime Tartus.

Mul elavad tuttavad Saaremaal, kelle juures sageli käin. See on selline eraldatud koht ja seal mulle meeldib. Nüüd kutsusid tuttavad mind ka Otepääle.

Naudin seda, mis mul endal siin kodus on. Pühapäeva õhtuti teen sauna. Kui on ilus ilm, siis võtan terrassil päikest, käin ujumas või sõidan Laulasmaale lapse perele külla. Minu puhul muidugi nii ei toimi, et enne õhtust kontserti saaksin käia päeval soeng peas ujumas.

Kui te Eestimaa erinevatesse piirkondadesse satute, kas siis proovite ka sealset kohalikku toitu?

Inimesed on väga lahked ning võõrustavad meid esinemistel hea ja paremaga. Peipsi äärest olen toonud näiteks terve kasti kalakonserve. Sõin neid kogu talve. Vist oli rääbis tomatikastmes, kuid jube hea. Meile on antud kaasa nii enda küpsetatud leiba kui kodutalu mett. Kui võimalus, siis alati sööme ja proovime neid kohalikke hõrgutisi.

Content Image

Teil on üle Eesti niipalju erinevas vanuses fänne? Millega te olete suutnud noored kuulajad ära võluda?

Ma ise ka imestan, et olen kujunenud paljude noorte lemmikuks. Eelmisel aastal sai mitmel korral lausa koolinoortele esinetud. Issand jumal, 12 aastased poisid olid lava ees näpud püsti ja teadsid laulude sõnu peast. Eks meil on enam-vähem selline elurõõmus repertuaar. See mis tõstab enda tuju, kergitab ka publiku meeleolu. Ma arvan, et asi on repertuaari valikus. Võib-olla ka esinemismaneeris, millega olen ehk suutnud inimestele hinge pugeda. See on tore, kui saad anda lavalt oma kuulajatele positiivse laengu. Selle nimel tuleb ka palju tööd teha.

Panite nüüd tööga teenitud raha kasvama?

Ma olen alati säästnud raha, et ei peaks tulevikus üksnes pensionist elama. Aegadel, mil teenistus on hea, siis tuleb ikka natuke raha kõrvale panna.

Olen varem tegelenud ka veidi investeerimisega, kuid sellest ei tulnud midagi välja. Kui sa seda teemat ei valda, siis ära roni sinna. Minu puhul see nii ei toimi, et ostad mingeid aktsiaid ja siis lihtsalt ootad, et nüüd saad rikkaks.

Siis kui hoiuseintressid olid vaid 0,03 protsenti, seisid mul säästud lihtsalt pangaarvel. Nüüd kui aastase hoiuse intress on tõusnud üle kolme protsendi, valisin ma oma säästude hoiustamiseks Coop Panga. Mulle meeldis, et tegemist on Eesti oma pangaga ning nende pakutud tingimused vastasid minu ootustele.

Säästmine on teie jaoks sisseharjunud tegevus?

Mind on nii kasvatatud, et elus tuleb loota ainult iseendale. Sa pead enda tuleviku ise ära kindlustama. Seda ma olen püüdnud teha.

Millised on teie raha säästmise nipid? Ehk annate inimestele mõne soovituse.

Olen see õnnelik inimene, kes on saanud tööd teha juba aastakümneid, kuid ma ei ole kunagi endale lubanud üle oma võimete elamist. Ma ei ole laenu võtnud ning ei kavatse laenata ka edaspidi. Kui mul ei ole piisavalt raha mingi asja ostmiseks, siis ma seda endale lihtsalt ei osta. Üle oma võimete ma ei tegutse ja lähtun põhimõttest, et alati peab midagi jääma ka tagataskusse. Mina ei ole kunagi elanud peost suhu. Ma pigem söön tatraputru, aga panen alati raha kõrvale. Nõnda toimides need säästud aastatega kogunevad. Mina olen kogunud raha juba pikka aega ja olen sellega rahul.

Jaga:

Viimased postitused