Blogi

Kliendilood: Väike-Maarja vald, mis ei saa kunagi valmis

Hea teada ・ 30.03.2023

Sel kuul teeme tutvust Väike-Maarja Vallavalitsusega. Täna kannab Väike-Maarja nime ligi 1,5% Eestimaast, seda kohta nimetab oma koduks 5700 elanikku. Vallavanem Indrek Kesküla teab, mis on selle piirkonna väärtus.

Millest kõneleb Väike-Maarja?

Just siin Väike-Maarjas on istutanud eesti keele parimad tundjad keeletammiku. Siin näitab Lurich oma vaimu ja väge. Siin saad heita pilgu Eestimaa puhtaimasse järvepeeglisse. Vallavalitsuste tänasteks prioriteetideks on seismine näoga ettevõtjate poole ja arendada mitmekesist haridusvõrku. Meie vara on meie inimesed. Väike-Maarja valla eilne, tänane ja homne lugu on meie inimeste lugu.

Millised on teie valla arenguplaanid?

Väike-Maarja vald ei saa kunagi õnneks lõplikult valmis. See ei juhtu küll Ülemiste vetevana kartuses, vaid pigem kiiretest muutustest tingituna. Hüppeliselt kasvanud elektri-ja küttehinnad muudavad uute ja energiatõhusate hoonete tasuvusaja oluliselt lühemaks. 2023. aasta veebruaris korraldasime koostöös Eesti Arhitektide Liiduga uue lasteaia-ja kogukonnahoone arhitektuurikonkursi, eesmärgiks rajada Rakke alevikku uus valgusküllane ja energiatõhus lasteaed. Konkurss õnnestus, esitati koguni 24 tööd ning võitjaga loodame kohe edasi minna projekti koostamisse. Me olime Tallinna ja Tartu järel ainuke omavalitsus, kellele kuulus kutseõppeasutus. Hoone jäi tühjaks, sest Eestis on tekkinud ainult suured riiklikud kutseõppeasutused. Nüüd õnnestus väga soodsas asukohas kaunis hoone müüa. Ostjateks olid noored ettevõtjad, kes investeerivad sellesse miljon eurot, et hakata pakkuma nn hõbemajandusega (hooldekodu) seotud teenust. See toob piirkonda ligi 30 uut töökohta. Lisaks on Väike-Maarjas suure tõenäosusega võimalus juba jaanipäeva paiku näha töötamas uut biogaasijaama. Meie põllumajandusettevõtest tekkiv sõnnik saab kohapeal veelgi väärindatud.

Miks peaks noor Väike-Maarjasse elama tulema?

Väike-Maarja vallas elades saad osa piirkonna loost ja väärtustest. Pandivere kõrgustikul, mitmete Eesti jõgede lätetel, maaliliste järvede ja imeliste keeletammede ümber elatakse Wiedemanni vaimus ja Lurichi väes. Siin vaimustutakse liikumisest, olgu selleks rattasõit, kepikõnd, discgolf või Ebavere hiiemetsas suusatamine. Siin saab igaüks end unustada Emumäe maastikuparki ja sukelduda Eesti läbipaistvamate Äntu järvede silmadesse, avastada Nõukogude liidu tuumaraketibaase Rohul ja seenekübaraid Väike-Maarja metsades, jalutada mõisaparkides ja uurida baltisaksa ajalugu.

Väike-Maarja vallas on noored olulisel kohal – valla koolid, lasteaiad ja noortekeskused on enamuses renoveeritud. Lasteaias on ka oma ujumisbassein. Gümnaasiumis tegutseb värkstuba/labor, mis loob gümnaasiumile moodsad võimalused loodusainete ja -teaduste õpetamiseks. Siin on kokkukuuluvustunne, kultuurilembus ja võistlustahe. Järjepidevus, traditsioonide elus hoidmine ja emotsionaalne side annavadki paigale vaimu ja rikkuse. Aktiivsete eestvedajate toel korraldatud Wähja festivalid, Pandivere päevad, muusikafestivalid ja muud üritused seovad omavahel generatsioone, erinevate valdkondade inimesi ning nakatavad isetegemissooviga ka teisi.

Meil on tõesti palju, mille üle uhked olla, kuid kindlasti hulk väljakutseid. Tule aita kaasa neid lahendada!

Kuidas Coop Pank aitab Väike-Maarja valla tegemistele kaasa?

Vallavalitsusel tuleb olla igas detailis kokkuhoidlik ja taiplik. Ka pangandusturult valime meile sobivaima partneri. Teeme palju pangaülekandeid ning on oluline, kui suured on nendelt makstavad tasud. Coop Panga kliendiks saamisest alates oleme teenustasudelt kokku hoidnud neljakohalise summa aastas. Teised pangad sularaha käitlemise teenust väiksemates asulates ei paku. Peame oluliseks, et saame teha sularaha sissemakseid Coop kauplustes, samuti teenib Coop Pangas hoiustatud raha mõistlikku intressitulu. Päris elu on maal – ela vaimu ja väega.

Jaga:

Viimased postitused