Blogi

Hoius pangas – hea lahendus raha kogumiseks ja kasvatamiseks

Ettevõtlus ・ 01.10.2017

Kas Sul on piisav rahaline tagavara ootamatuteks kulutusteks? Soovid raha koguda näiteks reisimiseks, kodu remondiks või uue auto ostuks?

Raha kogumise ja hoiustamise põhjuseid on erinevaid. Rahaline tagavara annab turvatunde erinevate ootamatute kulutuste puhul, näiteks kui mõni suurem kodumasin vajab väljavahetamist. Lapsevanemad soovivad hoiustamisega laste tulevikku kindlustada, lemmikloomaomanikud panevad raha kõrvale juhuks, kui lemmik peaks vajama kulukat arstiabi. Tulenevalt eesmärgist pakume hoiustamiseks erinevaid võimalusi. Loe edasi, et enda jaoks sobivaim raha kogumise viis välja valida.

Hoius on hea lahendus riskivabaks raha kogumiseks. Pank maksab hoiustatud rahale intressi ning Sinu tulu sõltub hoiustatud summa suurusest, hoiustamise ajast ja intressimäärast. Sõltuvalt raha kogumise eesmärgist ja perioodist saad valida erinevate hoiuseliikide vahel.

Milline hoius valida?

Kui soovid hoiustada ja kasvatada vaba raha, mida pole plaanis lähiajal kasutada, siis on soovitatav avada <strong>tähtajaline hoius</strong>. Tähtajaline hoius sobib konkreetse rahasumma hoidmiseks – sellel on kõrgeim intressimäär, kuid hoiusele ei saa hoiustamisperioodil raha lisada.

Kogumishoius pakub mugavat võimalust koguda raha kindla eesmärgi nimel pikema perioodi jooksul. Kogumist saad alustada väiksest summast ja edasi saad hoiusele kogu lepingu kehtivuse ajal teha juurdemakseid vastavalt oma soovile ning võimalustele.

<strong>Kasutushoius</strong> on paindlik võimalus vaba raha hoiustamiseks, et Sul oleks ettenägematute kulutuste tekkimisel tagavara. Kasutushoiusele võid igal ajal ükskõik mis summas raha juurde panna.

Kasutushoiusel olevat raha võib investeerida ka erinevatesse väärtpaberitesse, mille tootlikkus võib olla suurem, kuid kaasnevad riskid on samuti suuremad. Samuti nõuab investeeringute jälgimine pidevat tööd ja teadmisi, kuidas õigel ajal õigeid ja kasulikke otsuseid teha.

Endale sobiva hoiuse valimiseks soovitame tutvuda erinevate hoiuste tingimustega.

Raha kogumise ja hoiustamise põhjuseid on lõputult. Lisaks laste tuleviku kindlustamisele pannakse raha kõrvale reisimiseks, kodu remondifondiks, auto ostmiseks või remondiks, lemmikloomade ravikuludeks vms…

Raha kogumine lapse tuleviku kindlustamiseks

Hoiustamine ei ole vanuseliselt piiratud ja hoiustama saab hakata kohe pärast lapse sündi. Coop Panga lastehoius on loodud põhimõttel, et sinna kogunenud raha oleks abiks lapse koolitee alustamisel, hariduse jätkamiseks või elutee alustamisel täiskasvanuks saades.

Raha võivad igal ajal ja ükskõik mis summas kanda lastehoiusele nii vanemad, vanavanemad, laps ise kui ka kõik teised. Näiteks võib hoiusele kanda lapse sünnipäevakingituseks saadud raha, mida soovitakse koguda mõne suurema ostu tegemiseks. Iga-aastane minimaalne summa, mis hoiusele peab laekuma, on 72 €.

Kui lastehoius on kehtinud vähemalt kolm aastat, on lapse 7-, 10- või 15-aastaseks saamisel võimalik tema sünnipäevakuu jooksul hoiusel olevat raha lepingut katkestamata välja võtta. Heaks stardipunktiks kannab pank hoiuse avamisel lapse hoiusekontole omalt poolt 50 € stardiraha.

Kes ei soovi oma lastele avada lastehoiust, võib nende tarbeks raha koguda ja hoida ka kasutus-, kogumis- või tähtajalisel hoiusel.

Pangas hoiustamine on turvaline

Pangas hoiustamisel on raha tagatud ka panga pankroti või tegevusloa tühistamise korral. Pankades olevad hoiused hüvitatakse koos kogunenud intressiga 100% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 100 000 € suuruses summas iga hoiustaja kohta ühes pangas.

Mis on Sinu eesmärk raha kogumisel?

Kas soovid raha kindla perioodi jooksul hoiustada ja kasvatada või eelistad hoiust, mille puhul saad hoiust jooksvalt kasutada, nii sissemaksete tegemiseks kui ka raha välja võtmiseks? Kas oled valmis võtma riske, et teenida suuremat lisatulu?

Tutvu hoiuste erinevate võimalustega või ava hoius meie internetipangas või külastades meie pangakontorit.

Jaga:

Viimased postitused