Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Millised on kodulaenu tagasimakse võimalused?

Kui sobiv uus eluase on välja valitud ja kaalud uue kodu ostmisel laenu võtmist, siis enne lepingu sõlmimist tasuks läbi mõelda iga väiksemgi detail. Sealhulgas kuupäev, millal soovid hakata laenumakseid tasuma, aga ka millised võimalused on tagasimakse graafiku ning laenu ennetähtaegsel tagasimaksel.

Tagasimakse kuupäev
Laenutaotluses saad ise määrata, millisel kuupäeval soovid hakata igal kuul laenumakseid tasuma. Laenulepingu alusel koostame laenugraafiku, kus on näha kõik tagasimaksete kuupäevad ja summad. Sinu ülesanne on hoolitseda selle eest, et Sinu Coop Panga kontol oleks vajalik summa olemas ja see läheb automaatselt seatud kuupäeval kontolt maha.

Laenugraafik
Kodulaenu tagasimaksegraafik võib olla koostatud kas annuiteetgraafiku või võrdse põhiosaga maksegraafikuna. Mille poolest need erinevad?

Annuiteetgraafiku järgi on kuumakse (st intressimakse koos laenumaksega) igas kuus ühesuurune kuni laenuperioodi lõpuni. Laenu algusperioodil koosneb see suuremas osas intressist, ent iga järgmise kuumaksega kasvab laenu enda osakaal. Intressi arvutamine toimib laenujäägilt. Võrdsete põhiosamaksetega graafikus on laen  jagatud võrdseteks osadeks, millele lisandub intress. Et intressi arvutamine toimub laenujäägilt, muutub kuumakse tänu sellele iga kuuga väiksemaks.

Seega on annuiteetgraafiku eripära ühesuurused maksed kogu laenuperioodil ja kokkuvõttes suurem intressisumma. Fikseeritud põhiosamaksetega graafiku alusel on tagasimaksed laenuperioodi alguses suuremad, aga need vähenevad pidevalt ja kokkuvõttes tasud väiksema summa intresse.

Kui Sul on aga soov laenu tagasimaksmise asemel need summad näiteks investeerida või mõne aasta möödudes soovid sootuks kodu vahetada, siis tasub kindlasti neid mõtteid pangaga arutada. Lahendusena võivad sündida erigraafikud, kus igakuiselt tuleb tasuda vaid intresse.

Ennetähtaegne tagasimakse
Kui Sul tekib soov tagastada kogu laenusumma või osa sellest enne tähtaega, siis selleks pole vaja teha muud, kui laenuhaldurit soovist teavitada.

Kui soovid kodulaenu tagasimakse või muudes küsimustes meiega nõu pidada, siis Coop Panga laenuhaldurid on alati olemas - lepi kokku sobiv aeg ja asjatundlik nõustamine on alati käeulatuses.

Jaga

Teised postitused

Mida enne hobimasina tänavale viimist meeles pidada?

Soojad ilmad on jõudnud ka Eestisse ning sellega muutub meie liikluspilt taas kirevamaks. Tavapäraste igapäevaste autode kõrval võtavad oma koha sisse nii kergliikurid, mootorrattad kui hobiautod, mis talvel garaažides on oodanud oma võimalust. Millele aga tähelepanu pöörata enne, kui kahe- või neljarattalisega kevadet nautima minna, räägib lähemalt Coop Kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor.

Mida peaksin teadma, kui soovin kodulaenu uude panka üle tuua?

Pankade laenumarginaalid on hakanud langema ja tingimused muutuvad laenuvõtja jaoks üha paremaks, mistõttu on hea aeg nii neile, kes oma esimest kodu soetavad kui neile, kes mõtlevad kodulaenu refinantseerimisele. Sellest, mida peaks kodulaenu refinantseerimise puhul meeles pidama, jagab oma kogemusi Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.