Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Autolaen või liising? Anname nõu, kuidas valida

Auto ostmisel mängib olulist rolli lisaks sõiduki valikule ka finantsiline pool - kas valida autolaen või liising? Järgnevalt räägime mõlemast finantsteenusest ning anname nõu, kuidas valida.

Autolaen

Autolaenu ja liisingu üheks suurimaks erinevuseks on omandiõigus. Kui ostad autot laenuga, saab auto sinu omaks koheselt pärast ostu-müügi lepingu sõlmimist, liisides maksad aga auto kasutamise eest, auto omanikuks on müüja. Auto omanikuna on sul vabadus otsustada, kas soovid lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele ka kaskokindlustust, samuti ei ole sul kohustust autot margiesinduses remontida, saad seda teha ükskõik millises töökojas.

Laenuga autot ostes ei ole sissemaks kohustuslik, küll aga on kuumakse intressi tõttu kõrgem, kui liisingu puhul. Teiselt poolt, on autolaenu lepingutasu reeglina madalam. Coop Panga autolaenu algab intress 6,9%-st ning lepingutasu on 2% laenusummast.

Kui soovid osta kasutatud auto, mille vanus on üle 5 aasta ja hind kuni 10 000 eurot, siis soovitame kaaluda autolaenu taotlemist, sest auto vanus ja läbisõit ei ole laenuandja poolt piiratud. Laenuga saad osta just selle auto, mida soovid.

Liising

Nagu varasemalt mainitud, autot liisides maksad auto kasutamise eest ning kasutusrendi perioodi lõppedes on võimalus auto müüjale tagastada või saab selle välja osta ja alles siis saada auto omanikuks. Positiivne on aga see, et liisingu lõppedes, saad soovi korral auto uue vastu vahetada, kui finantsvõimekus seda endiselt lubab.

Liisingut taotledes tuleb sul otsustada, kas soovid kasutada kapitalirendi või kasutusrendi võimalust. Kasutusrendi puhul ei ole sul liisinguperioodi lõpus kohustust autot välja osta, kapitalirendi puhul aga on. Loe lähemalt kasutusrendist ja kapitalirendist.

Kuigi liisingu kuumakse on laenu omast madalam, on sellel rohkem piiranguid nii autole kui ka sulle kui auto kasutajale. Lisaks on liisingu puhul nõutud tihti ka sissemaks, mis peab olema vähemalt 10% auto ostuhinnast. Samas pakutakse ka 0% sissemaksega liisingut, mis on sõltuvuses konkreetsest taotlejast ja soovitavast sõidukist.

Liisinguperioodi lõpus jääb alles auto jääkväärtus, mis on reeglina 25-35% ostuhinnast. Reeglina seab auto müüja liisitud autole läbisõidupiirangu, mis on 15 000-20 000 km aastas, sellega üritatakse tagada auto jääkväärtuse säilimine liisinguperioodi lõpus.

Kuidas valida?

Finantsteenust valides tuleks lähtuda sinu vajadustest ning ka rahalistest seisust.

  • Kas soovid osta uut, vähekasutatud või üle 5 aasta vana auto?
  • Kas soovid saada koheselt auto omanikuks?
  • Kas sul on vajadusel võimalik tasuda sissemaksuna 10% autohinnast?
  • Kas soovid maksta igakuiselt rohkem ja saada koheselt auto omanikuks või maksta igakuiselt vähem ja tagastada liisinguperioodi lõpus auto müüjale?


Vali meelepärane auto välja ja mõtle ülalolevad küsimused enda jaoks läbi. Soovitame kasutada ka liisingu- või laenukalkulaatorit, nii saad teada umbkaudse sissemakse, kuumakse ja jääkväärtuse suuruse.

Coop Pangas saad laenu- või liisingutaotluse mugavalt täita veebis. Peale taotluse esitamist teeme personaalse pakkumise. Täpsemat infot küsi liisinguhaldurilt.

 

Jaga

Teised postitused

Kuidas on kõige targem arveid ühest pangast teise viia?

Püsimaksega e-arved on mugav viis oma igapäevaseid rahaasju korras hoida. Kui aga tekib plaan vahetada kodupanka, siis võib esmajoones hirmutada mõte kõigi nende arvete üleviimisest uude panka. Tegelikkuses on see protsess aga lihtne ja kiire ning nõuab vaid paari minutit tegutsemist, räägib Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Moonika Maaring.

Mida enne hobimasina tänavale viimist meeles pidada?

Soojad ilmad on jõudnud ka Eestisse ning sellega muutub meie liikluspilt taas kirevamaks. Tavapäraste igapäevaste autode kõrval võtavad oma koha sisse nii kergliikurid, mootorrattad kui hobiautod, mis talvel garaažides on oodanud oma võimalust. Millele aga tähelepanu pöörata enne, kui kahe- või neljarattalisega kevadet nautima minna, räägib lähemalt Coop Kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor.