Liigu edasi põhisisu juurde

Coop Pank liitus välkmaksete süsteemiga

Coop Pank võttis alates teisipäevast, 9. aprillist kasutusele välkmaksete süsteemi, mis lubab sellega liitunud pankade klientidel teha ning vastu võtta kuni 15 000-euroseid pankadevahelisi rahaülekandeid sekunditega.

Coop Panga igapäevapanganduse juht Teet Kerem ütles, et Coop Panga era- ja äriklientide elu muutub tänu välkmaksete süsteemi kasutuselevõtule oluliselt kiiremaks ning mugavamaks. „Teistesse välkmakse süsteemiga liitunud pankadesse saadetud ja sealt saabuvad ülekanded jõuavad nüüdsest kohale peaaegu kohe. Välkmakse maksimaalne summa on 15 000 eurot ning maksed liiguvad sõltumata kellaajast 7 päeva nädalas, sh ka riigipühadel,“ selgitas Kerem. „Kliendi jaoks muutub ainult makse teostamise kiirus, kõik ülejäänud teeb pank kliendi eest ära ja eraldi tasu selle eest ei lisandu. Kui makset pole võimalik välkmaksena teha, näiteks saaja pank pole süsteemiga liitunud, siis läheb makse teele samamoodi nagu varem.“

Välkmakseid saavad algatada kõik Coop Panga era- ja ärikliendid nii internetipangast, mobiiliäpist, kui ka pangakontorist ning arvelduspaketi klientidele on kõik välkmaksed tasuta.

Välkmakse toimib nende pankade vahel, kes on liitunud üleeuroopalise välkmaksete süsteemiga. Eestis on lisaks Coop Pangale võtnud välkmaksete süsteemi kasutusele SEB, LHV ja Swedbank.

Jaga