Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Coop Panga kliendiks on toidulisandite tootja VitaNor

Coop Pank jätkab oma klientide tutvustamist. Iga klient, olgu ta inimene või ettevõte, õpetab meile midagi uut ning huvitavat.

Meie jaoks on oluline toetada kohalikke ettevõtmisi, mis loovad töökohti ka väljaspool suuremaid tõmbekeskusi. Kõige kaasaegsemate tootmisseadmetega varustatud VitaNori tehas on üks nendest Coop Panga klientidest, kelle tegevus meid igapäevaselt inspireerib. 

Millega tegeleb VitaNori tehas?
VitaNori tehas on toidulisandite tootja Saaremaal. Tegu on Eesti esimese ja kaasaegseima tehasega, mis toodab lutserniekstrakti, mida kasutatakse toidulisandina või toiduaine-, ravimi- ja kosmeetikatööstuses ning põllumajanduses.

Mis on lutsern?
Lutsern on oalaadsetse seltsi kuuluv õitsev rohttaim, mida tuntakse rahvanimetusena kui kõikide toitude isa (’the Father of All Foods’). Lutserni hinnatakse just kõrge kvaliteedi ja saagikuse tõttu – lutsernilt võib kasvuperioodil saada 3 saaki.

21. septembril avasite kaasaegse tehasehoone Saaremaal Metskülas. Millal valmib esimene partii valmistoodangut?
Esimene partii valmistoodangut valmib plaanide järgi Saaremaal tänavu oktoobris-novembris.

Millal tehasehoonet ehitama hakati ja kes selles kaasa lõid?
Hoone projekteeris arhitekt Ülo-Tarmo Stöör Öö-öö Arhidektid OÜ-st ning ehitas Fortis Ehitus OÜ. Ehitustööd algasid 2018. aasta sügisel ja tehase rajamine läks maksma 1,5 miljonit eurot. Projekti rahastasid lisaks erainvestoritele Maaelu Arendamise Sihtasutus, PRIA ja Coop Pank.

Miks alustasite koostööd Coop Pangaga?
Coop Pank on meie hinnangul sündinud maaga seotult – maakauplused, Eesti valdade asulate ning linnade kaubanduskekskused ja meile tundus, kui tahame rajada tehast, siis ikkagi maale, kus on meie tooraine ja puhas keskkond. Nii kuidagi need plaanid töötasid Coop Pangaga kõige paremini ja väljaspool Tallinna elavad inimesed vajavad ka panka ning pank on näidanud end maal tegusalt.

Kui suur on tehas ning palju inimesi selles töötab?
Vastvalminud hoones on tootmisruumile lisaks tehnilised ja abiruumid, kokku 240 ruutmeetrit, ning ladu 384 ruutmeetrit tooraine kuivatamiseks ja hoiustamiseks. Hoone teisel korrusel sisustatakse ööbimisvõimalustega töötuba. Samuti rajatakse teisele korrusele ateljee asjahuvilistele mahetaimekasvatajatele, mida saab rentida koosolekuteks ja aruteludeks ning kus on võimalik tutvuda nii ravimitaimede kui ka taimeekstrakti tootmisprotsessiga. VitaNori tehas annab Saaremaal tööd 10 inimesele.

Kui palju lutserniekstrakti suudab VitaNori tehas aastas toota?
Kõige kaasaegsemate tootmisseadmetega varustatud VitaNori tehas suudab toota aastas kuni 6000 kilo lutserniekstrakti, mida kasutatakse toidulisandina või toiduaine-, ravimi- ja kosmeetikatööstuses ning põllumajanduses.

Kuhu VitaNori tehases valminud tooted lähevad?
Lutserniekstraktist tehases valminud tooted lähevad peamiselt eksporti, sihtturud on Põhjamaad ja Aasia, samuti on toodete vastu huvi tundnud Ameerika Ühendriikide ökokaubandusketid. 

Miks peaksid inimesed lutserniekstrakti kasutama ja miks see nii oluline on?
Lutserniekstrakt sisaldab inimese jaoks vajalikke mineraale, vitamiine ja antioksüdante, mis aitavad kaasa inimese immuunsussüsteemi normaalsele talitusele. Lutserniekstrakti igapäevasel kasutamisel toidulisandina on palju positiivseid tulemusi, sealhulgas näiteks aitab kontrollida kolesterooli ja veresuhkru taset ning annab energiat ja tagab vitaalsuse. Seetõttu kogub lutserniekstrakt populaarsust nii Eestis kui ka mujal maailmas. Asjaolu, et VitaNor kasvatab oma tooraine Saaremaa puhtas looduses, annab nende tootele olulise konkurentsieelise.

Jaga

Teised postitused

Kuidas on kõige targem arveid ühest pangast teise viia?

Püsimaksega e-arved on mugav viis oma igapäevaseid rahaasju korras hoida. Kui aga tekib plaan vahetada kodupanka, siis võib esmajoones hirmutada mõte kõigi nende arvete üleviimisest uude panka. Tegelikkuses on see protsess aga lihtne ja kiire ning nõuab vaid paari minutit tegutsemist, räägib Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Moonika Maaring.

Mida enne hobimasina tänavale viimist meeles pidada?

Soojad ilmad on jõudnud ka Eestisse ning sellega muutub meie liikluspilt taas kirevamaks. Tavapäraste igapäevaste autode kõrval võtavad oma koha sisse nii kergliikurid, mootorrattad kui hobiautod, mis talvel garaažides on oodanud oma võimalust. Millele aga tähelepanu pöörata enne, kui kahe- või neljarattalisega kevadet nautima minna, räägib lähemalt Coop Kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor.