Liigu edasi põhisisu juurde

Lihtsalt rahast: kinnisvaraturu hetkeolukord ja lähitulevik – kas ja millal tasub uusarendust soetada?

Seekordses „Lihtsalt rahast“ taskuhäälingus on teemaks kinnisvaraturu hetkeseis ja lähitulevik panga ning arendaja vaatest. Samuti arutatakse, kuidas mõjutab kinnisvaraturgu uuest aastast rakenduv käibemaksu tõus. Stuudios on Endoveri juht Robert Laud ning Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juht Karin Ossipova.

 

Kinnisvaraturg on suvest saadik taas aktiivsemaks muutunud, hoolimata sellest, et tavaliselt on juuni ja juuli olnud madalama aktiivsusega kuud, toob Endoveri juht välja. Ostjate huvid on aga varasemaga võrreldes muutunud – uusarendustes soovitakse rohkem osta juba valmis kortereid ning ka praktilisus on tunduvalt olulisema.

Oma mõju kinnisvaraturule annab ka käibemaksu tõus uuel aastal, mis võib tõsta nii uusarenduste lõpphinda kui mõjutada inimeste laenuvõimet. „Lisaks sellele, et pangad arvestavad maksevõimes finantskohustusi, arvestame me ka statistilisi koefitsente, kulutusi eluasemele, küttele jne,“ toob Ossipova välja.

„Inimesel, kes tahab valmis uusarenduse korterit osta detsembris või jaanuaris, on igal juhul mõistlik seda teha detsembris,“ sõnab Endoveri juht käibemaksu tõusule viidates.

Kuula saatest, milliseid igapäevasteks toimetusteks vajalikke ja kasulikke teenuseid pangad oma klientidele pakuvad ning kuidas nendega raha ja aega märgatavalt säästa.

Kuula kinnisvaraturu hetkeolukorra, lähituleviku ja käibemaksu muudatuste kohta Delfist või Spotifyst !

Jaga