Liigu edasi põhisisu juurde

Kinnisvara tagatisel laen

Sul justkui on kodu, kuid Sa ei saa seda hästi koduks nimetada, sest kõik pole nii nagu Sulle meeldiks. See vajaks remontimist või sisustamist. Lahendus võib olla laen kinnisvara tagatisel. Esita laenutaotlus ning õige pea eladki juba kodus, mille üle võid täiel rinnal uhkust tunda!

Kinnisvara tagatisel laenu puhul saad ise otsustada, kuidas laenuraha kasutada. Olgu selleks siis ettevõtlusega alustamine või selle edendamine, eluaseme renoveerimine, kinnisvara ostmine, pikale reisile minek, uue köögimööbli ja kodutehnika soetamine või muude soovide ja unistuste elluviimine, mis nõuavad suuremaid väljaminekuid.

Täpsemat infot laenuvõimaluste kohta küsi oma piirkonna eralaenuhaldurilt.

Laenukalkulaator

0

... ...

0 aastat

... ...

%
Paindlikud lahendused
Sinu ideede
elluviimiseks!

0

Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest.

 1. Taotlus. Esita taotlus veebis või meie kontoris.

 2. Dokumendid. Panga digitaalse kinnitusega (bdoc) viimase 6 kuu kontoväljavõtte ning ostetava vara hindamisakti või müügikuulutuse lingi saad laadida üles taotluse juurde.

 3. Laenuotsus. Esmasest laenupakkumisest teavitame Sind 3 tööpäeva jooksul pärast dokumentide esitamist.

 4. Laenuleping. Allkirjasta laenuleping pangakontoris oma laenuhalduriga.

 5. Hüpoteegi seadmine. Leiame kõikidele osapooltele sobiliku notariaja, et seada hüpoteek.

 6. Laenu väljamakse. Laen kantakse Sinu pangakontole 3 päeva jooksul pärast notari juures käimist.

Kinnisvara tagatisel laenu info

Ava kõik
 • minimaalne laenusumma on 5000 eurot
 • maksimaalne laenusumma on 100 000 eurot
 • tagasimakse tähtaeg on kuni 20 aastat
 • laenu tagatiseks on hüpoteek kinnisasjale, aktsepteerime tagatisena ka mitteeluruume (külaliskortereid)
 • intressimäär on alates 6 kuu Euribor + 4,5% aastas
 • Eesti Vabariigi kodanik, EL elamisõigust omav või Eestis alalist elamis- ja tööluba omav muu riigi kodanik, kes on vähemalt 21-aastane
 • laenusaaja ei või olla laenuperioodi lõppemise hetkel vanem kui 75 aastat
 • laenusaaja minimaalne netosissetulek Tallinnas ja Harjumaal on 550 €/kuus, Tartus ja Tartumaal 500 €/kuus, muudes regioonides 450 €/kuus
 • maksehäirete registris puuduvad kehtivad maksehäired

Laenu taotlemiseks vajalikud dokumendid

 • laenutaotlus 
 • pass, ID kaart (koos elamis- ja tööloaga) või Eesti Vabariigis väljastatud juhiluba
 • vajadusel taotletava laenu kasutamise kalkulatsioon
 • kõikide olemasolevate kontode viimase 6 kuu kontoväljavõtted, muud sissetulekuid tõendavad dokumendid (üürilepingud jms)
 • tagatisvara eksperthinnang, mille on koostanud Coop Panga poolt aktsepteeritud kinnisvarafirma

Vajadusel võib eralaenuhaldur küsida täiendavaid küsimusi ja dokumente.

Tutvu laenulepingu lepingueelse teabega.

Kinnisvara tagatisel laenu võtmisel tuleb arvestada, et laenu tagatiseks olev vara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel. Nii on kindlustatud ka Sinu meelerahu – kui midagi juhtub, siis kahjud korvatakse ja saad tagajärgedest lihtsamalt üle.

Teeme koostööd Eesti juhtiva kindlustusseltsi If Kindlustusega, kellega koostöös Sulle kindlustust pakume.

Kodukindlustuse sõlmimiseks helista telefonil 635 3009 ja Sinuga võetakse ühendust.

Ifi kodukindlustuse eelised:

 • iga teine kodu saab korda seitsme päeva jooksul
 • Ifi Koduabi kindlustus aitab ööpäevaringselt, näiteks kui kodus puruneb toru või ukselukk läheb rikki
 • kodu võtmete kadumisel või luku rikki minemisel makstakse uued lukud välja ilma omavastutuseta ja hüvitatakse ka paigaldus
 • Sinu kaasasolev vara (nt arvuti, fotokaamera ja jalgratas) on kindlustatud kogu Euroopa Liidus
 • pangakaardi varguse või kadumise korral hüvitatakse ebaseadusliku kasutamisega tekitatud rahaline kahju kuni 1000 eurot

Kindlustusteenuse pakkuja on If P&C Insurance AS. Tutvu tingimustega www.if.ee ja vajadusel konsulteeri asjatundjaga Kindlustustelefonil 635 3009.

Lisaks igakuisele laenu tagasimaksele tuleb arvestada täiendavate kulutustega, mis kaasnevad laenu võtmisega

 • laenulepingu sõlmimise tasu
 • notariaalse tagatislepingu sõlmimiseks notaritasu ja riigilõiv
 • tagatisvara eksperthinnangu tasu
 • tagatisvara kindlustamine

Tagatiseks olev objekt tuleb kindlustada kogu laenuperioodiks tulekahju, veeavarii, vandalismi ja loodusõnnetuse vastu. Aktsepteerime varade kindlustamisel kõiki Eestis registreeritud ja Finantsinspektsiooni poolt litsentseeritud varakindlustusseltse, mille nimi on avaldatud Finantsinspektsiooni kodulehel.

Samuti võib kindlustuse küsimustes pöörduda sõltumatu nõustaja kindlustusmaakleri poole, kes aitab leida erinevate seltside pakkumiste hulgast kindlustusvõtja huvidele kõige paremini sobiva kindlustuse.

Üldjuhul tuleb kodulaenu intressi ja põhiosa makseid tasuda igakuiselt. Pank peab need kinni kliendi kontolt lepingus ja maksegraafikus kokkulepitud kuupäevadel.

Laenu tagasimaksmisel on võimalus valida kahe graafiku vahel 

 • annuiteetgraafik, mille eeliseks on ühesuurused igakuised maksed, kuid miinuseks suuremad intressikulud
 • võrdsete põhiosa tagasimaksetega graafik, mille eeliseks on väiksem intressikulu võrreldes annuiteetgraafikuga, kuid miinuseks suuremad kuumaksed laenuperioodi alguses

Laenu tagasimaksmise ajal võib rahaline olukord muutuda. Näiteks kui perre sünnib laps või kaotatakse töö, vähenevad sissetulekud. Sel juhul on võimalus võtta laenu tagastamisel maksepuhkust ja tasuda sellel perioodil pangale vaid intressimakseid.

Samuti võib tekkida võimalus laen osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagasi maksta. Kui panka teavitatakse oma soovist 3 kuud ette, siis laenu tagastamise eest lisatasu ei võeta.

Kinnisvara tagatisel laenu krediidi kulukuse esialgne määr on 7,14% aastas järgmistel näidistingimustel:
krediidisumma 12 200 €, tagastamine 20 aasta jooksul 240 igakuise annuiteetmaksena, lepingutasu 183 €, fikseerimata intress 6 kuu Euribor + marginaal 6,65% aastas (seisuga 28.01.2019 on 6 kuu Euribor -0,237% aastas; Euribori negatiivne väärtus arvestatakse intressi arvutamisel võrdseks nulliga; Euribor võib muutuda iga 6 kuu järel), arvelduskonto hooldustasu on 0,5 €, krediidi kogusumma 22 392,72 € ja tagasimaksete summa 22 089,72 €.

Määr on arvestatud eeldusel, et krediidisumma võetakse kasutusele kohe täies mahus, põhiosa ja intress makstakse tagasi igakuiste annuiteetmaksetena. Krediidi saamisel tuleb sõlmida tagatisvara kindlustusleping. Määras ei ole arvestatud tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral pidada nõu spetsialistiga.

Tutvu Coop Panga hinnakirjaga.

Hüpoteek tähendab Sinu jaoks seda, et kui laenu tagasi ei maksta, siis on pangal õigus Sulle kuuluv korter või maja koos maaga maha müüa.

Kui laenusaaja ei täida oma kohustusi, pöördub pank Sinu poole ja annab Sulle võimaluse kohustus täita.

Laenusaaja kohustuse täitmisega on Sul võimalik ära hoida panditud korteri või maja müük, samuti vältida täiendavate kulude tekkimist ning kohtuvaidlusi. Sul on õigus nõuda laenusaajalt Sinu poolt tasutud summade hüvitamist.

Enne kui annad hüpoteegi seadmiseks nõusoleku

 • Kaalu hoolega, kas oled valmis riskima ja loobuma endale kuuluvast korterist või majast, kui laenu tagastamisega tekivad probleemid. ·
 • Otsusta, kelle ja milliste kohustuste täitmist oled valmis tagama.
 • Sul on õigus nõuda nii notarilt kui ka pangalt sõlmitavate lepingute projekte. Nende saamisel tutvu hoolikalt lepingute sisuga.
 • Võta julgesti ühendust nii panga kui ka notaribürooga, et leida vastuseid tekkinud küsimustele. Vajadusel kasuta õigusabi.

Kui hakkad allkirjastama notariaalset lepingut

 • Kuula väga tähelepanelikult notari selgitusi.
 • Ära karda küsida, kui midagi jääb arusaamatuks.
 • Kontrolli, et lepingusse saaks kirja just see, milles oled nii laenusaaja kui ka pangaga kokku leppinud.

Kui lepingud on alla kirjutatud

 • Ole ise aktiivne ja tunne huvi, kuidas toimub laenulepingu täitmine. Kui laenusaaja Sinu küsimustele ei vasta, pöördu kindlasti panka.
 • Anna alati teada oma kontaktandmete (aadress, telefoni number, e-posti aadress) muutumisest. Ainult nii saad olla kindel, et vajalik info jõuab Sinuni.
 • Tutvu hoolikalt panga poolt saadetud teadetega ning mine kindlasti järele tähitud kirjadele.

Coop Panga baasintressimäära (KPB) rakendab pank enamasti pika tagasimaksetähtajaga laenude (kodulaen, kinnisvara tagatisel laen) puhul. KPB-d noteerib Coop Pank ning avaldab selle oma kodulehel igal pangapäeval, arvestades rahaturuintresside ning üldise majanduskeskkonna hetketaset Eestis ning ülemaailmselt.

Baasintress on võrreldes üksikute turuintressimääradega stabiilsem, kuna võtab arvesse majanduskeskkonda ja intressimäärade kujunemist terviklikumalt, järgib turusituatsiooni rahulikus tempos ega lähe kaasa üksikute turuintressimäärade ajutiste kõikumistega.

KPB on muutuv intress. Kliendi jaoks on Coop Panga baasintress kolme kuu kaupa fikseeritud, muutudes juhul, kui KPB on muutunud kolme kuu jooksul pärast selle viimast lepingujärgset fikseerimist.

Hetkel on baasintressimäär 1,20%.


Baasintressimäärade ajalugu

Alates Kuni Baasintressimäär
07.07.2016   1,20%
18.04.2016 06.07.2016 1,30%
12.02.2016 17.04.2016 1,40%